In Beads

Koraliki TOHO

W dzisiejszym poście chciałabym krótko zaprezentować wam koraliki japońskiej firmy TOHO. Firma ta działa na rynku od 1965 i produkuje szklane koraliki odznaczające się najwyższą jakością, wyrównywanym rozmiarem i kształtem. W swojej ofercie posiadają ogromny wybór kolorystyczny koralików typu seed (seed beads – czyli koraliki drobne) o różnych rozmiarach i kształtach (okrągłe, cylindryczne, trójkątne, kwadratowe). Cechą wszystkich koralików TOHO pomimo małej wielkości są dość duże otwory, ułatwiające pracę i pozwalające na kilkukrotne przeciągnięcie przez nie nitki/żyłki.

Na rynku Polskim królują 2 typy koralików tej marki: TOHO Round (okragłe) i TOHO Treasure (cylindryczne). Największy wybór kolorystyczny znajdziemy w TOHO Round rozmiar 11/0 i 8/0 (na temat koralików Round i ich rozmiarów napiszę osobny post).  A ponieważ katalog kolorystyczny obejmuje wiele stron to zainteresowanych odsyłam do strony producenta KLIK.

W sklepach spotkamy też inne kształty koralików TOHO a poniżej znajdziecie wszystkie ich rodzaje.  Szczegółowe informacje o wszystkich kształtach oraz w jakich rozmiarach są produkowane znajdziecie na stronie producenta – KLIK. Z niej też pochodzą poniższe grafiki. Strona jest po japońsku ale możecie skorzystać z funkcji translatora.

 

TOHO Round

Kształt jest prawie idealnie okrągły. Otwór jest większy, dzięki czemu łatwiej przeciągnąć przez niego igłę i nici. Najczęściej używane są rozmiary 11/0 i 8/0, które są dostępne w szerokiej gamie kolorów.

 

TOHO Treasure (dawniej pod nazwą TOHO Antiques)

Koraliki o kształcie cylindrycznym.

 

TOHO Aiko

Koraliki o kształcie cylindrycznym. Określane jako koraliki o jakości premium znane również w branży jako najdoskonalszy koralik na świecie .

 

TOHO Triangle

Koraliki o kształcie trójkątnym, których sposób ciecia wpływa na odbijanie światła.

 

TOHO Cube

Kształt jest wycięty w sześcianie. Otwór ma kształt rombu, który gwarantuje, że koraliki będą się prawidłowo układać w projekcie.

 

TOHO Square Hole

Okrągłe koraliki z otworem o kwadratowym kształcie, który poprzez odbijające się światło nadaje im blasku i migotania w głębi.

 

TOHO Hexagon

Kształt jest wycięty w sześciokąt co przy ruchu powoduje odbijanie światła.

 

TOHO 3-Cut

Kształt jest wycinany losowo, dzięki czemu koraliki mają atrakcyjny wygląd.

 

TOHO Charllote

Kształt ma pojedyncze cięcie, które pozwala na świecenie koralika w zależności od kąta padania światła.

 

TOHO Bugle

Kształt jest długim cylindrycznym kształtem, który występuje w kilku różnych długościach.

 

TOHO Twist

Kształt jest skręcony co nadaje mu elegancki połysk.

 

TOHO Magatama

Kształt kropli wody o przesuniętym otworze.

 

 

Koraliki TOHO Round to moje ulubione koraliki. Wpływ na moją sympatię ma duża i ciekawa gama kolorystyczna, dostępność w sklepach a także przystępna cena. Koraliki Treasure chociaż fajnie się z nimi pracuje przy płaskich wzorach (lepiej niż z koralikami Round) niestety są trudniej dostępne (ostatnio musiałam skorzystać z 2 sklepów internetowych aby zaopatrzyć się w pożądane kolory) i o wiele droższe od koralików Round. Mają też mniejszą ilość dostępnych kolorów.

 

A czy wy lubicie koraliki TOHO? Które kształty wam przypadły do gustu?

 

 

 

 

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *