In Beads

Konwerter kolorów koralików Miyuki i Toho

Zdarzało wam się kupić lub znaleźć darmowy wzór stworzony w oparciu o koraliki, których nie macie albo nie lubicie używać? Mówię tu przede wszystkim o koralikach Miyuki i Toho. Ja sama używam koralików Toho i w oparciu o tą kolorystykę tworzę swoje wzory. Jednak sprzedając je na Etsy zauważyłam, że wiele osób ma problem z tą marką gdyż jest ona słabo dostępna np. w USA. Poszperałam więc trochę i znalazłam tabele z konwersją koralików Miyuki na Toho (lub na odwrót). Niestety tabele zostały umieszczone w postaci ilustracji co bardzo utrudnia wyszukiwanie. Autorem tych tabel (a przynajmniej tak to wynika z ilustracji) jest firma Toho.

Po znalezieniu tych informacji doszłam do wniosku, że byłaby to świetna rzecz do umieszczenia na moim blogu. Niestety przedstawienie tego w formie ilustracji zupełnie mi nie odpowiadało, bo pomijając fakt niewygody wyszukiwania, nie chciałam kopiować ich bez zgody autora. Dlatego postanowiłam dane opublikowane przez firmę Toho przedstawić w tabelach, które po pierwsze można sortować wg firmy i jej numeracji a po drugie wyszukać dany numer w wyszukiwarce.

Tabele z odpowiednikami umieściłam na oddzielnej stronie (patrz główne Menu). Znajdziecie tam odpowiedniki kolorów koralików Miyuki Round i Toho Round oraz Miyuki Delica oraz Toho Treasure/AIKO. Należy pamiętać, że kolory nie zawsze są identyczne a tabele pokazują tylko najbliższy kolorystycznie odpowiednik z danej firmy. Czasami odpowiedników może być kilka a czasami niestety odpowiedników brak.

Ilustracje, o których pisałam powyżej znajdziecie na stronie www.thebeadcellar.co.uk

, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *